Czas trwania 16 h
Kurs Terapii Behawioralnej za 600 zł
lub Kurs I Pomocy dla Nauczycieli za 450 zł
lub Studia Podyplomowe Terapia Zajęciowa za 3000 zł
Celem kursu jest:
wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności pracy z dzieckiem z Centralnymi Zaburzeniami Przetwarzania Słuchowego, możliwości diagnozy zaburzeń przetwarzania słuchowego oraz poznanie formy pomocy.
Centralne zaburzenie przetwarzania słuchowego to nieprawidłowe funkcjonowanie zmysłu słuchu na poziomie neuronalnym niewynikające z zaburzeń funkcji poznawczych i językowych. Dźwięki docierające do ucha są błędnie rozpoznawane i interpretowane przez mózg. Nieprawidłowe przetwarzanie dźwięków stwarza barierę dla rozwoju dziecka, które wykazuje trudności w rozumieniu mowy i poleceń, skupieniem uwagi, a także formułowaniem wypowiedzi, czytaniem i pisaniem. Problemy w rozpoznawaniu dźwięków nasilają się m.in. przy zwiększonej ekspozycji na hałas, w pomieszczeniach z pogłosem oraz podczas rozmowy, w której uczestniczy wiele osób.
Zaburzenia przetwarzania słuchowego dotykają zarówno dzieci, młodzież i dorosłych. Powodem jest nadmierne bodźcowanie sensoryczne występujące we współczesnej cywilizacji. Emisja dźwięków przekracza normy, dzieci narażone są na oddziaływanie głośnych zabawek, urządzeń elektronicznych, takich jak telewizory, smartfony i tablety.
Adresaci:
Nauczyciele wszystkich typów szkół, przedszkoli i placówek, psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, terapeuci zajmujący się wczesnym wspomaganiem rozwoju oraz osób pracujących z dziećmi ze specjalnym potrzebami edukacyjnym, rodzice, pracownicy socjalni, pracownicy MOPS, rodzice zastępczy oraz wszyscy zainteresowani.
Zagadnienia programowe:
- budowa narządu słuchu
- przebieg drogi słuchowej
- klasyfikacja uszkodzeń słuchu
- charakteryzacja zaburzeń przetwarzania słuchowego
- wpływ zaburzeń przetwarzania słuchowego na życie codzienne
- proces diagnostyczny APD
- konsekwencje APD
- zaburzenie słyszenia na poziomie fonologicznym
- zaburzenia uwagi słuchowej i słyszenia w hałasie
- zaburzenia integracji słuchowo-wzrokowej
- terapia zaburzeń przetwarzania słuchowego i jej korzyści
- ćwiczenia i stymulacja funkcji słuchowych
Absolwent:
Absolwenci otrzymują Zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodny z obowiązującymi wymogami rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej oraz certyfikat.
Wymagane dokumenty:
Dodatkowe informacje:
ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ ONLINE
SANTANDER BANK POLSKA S.A.
09 1090 1072 0000 0001 4457 6227
w tytule przelewu należy podać imię i nazwisko/nazwa kursu/miasto kształcenia:
(np. Jan Kowalski/emisja głosu/Toruń)
Całkowity koszt:
550 zł
Promocja do 05 12 2023
390 zł
Inni wybrali również: